Prva prijateljska tekma Madžarske bo proti Irski, ki je na prvi tekmi zmagala z 2:1.John Francis O’Shea je bil začasno imenovan za glavnega trenerja Irske, vendar je izkoristil svoje trenerske prednosti in zmagal na prvi tekmi.

Adam Idah je z glavo v 36. minuti prvega polčasa dosegel prvi gol na tekmi, vendar sreča ni trajala dolgo, saj je madžarski igralec Adam Lang Nogometni dresi po meri štiri minute pozneje hitro izenačil in uspel doseči prvi gol Madžarske s strelom z bližine.

Po kratkem odmoru sta trenerja naredila odločilne spremembe in v igro vnesla dve menjavi, ki so jima sledile menjave v različnih obdobjih, zaradi česar v drugem polčasu tekme ni bilo ritma.

Pričakovati je bilo, da se bo tekma končala z neodločenim izidom 1:1, vendar je Troy Parrott, ki je vstopil kot menjava, znova presenetil, saj je prestregel žogo Calluma Stylesa in jo s strelom v gol v zadnji minuti tekme priboril Poceni Irska Nogometni dresi zmago nad Madžarsko z 2:1.

Poceni Nogometni dresi

Poceni Irski Nogometni dresi
Irska premagala Madžarsko z 2:1

Zadnji vodja Irske Stephen Kenny bo klub zapustil novembra, O’Shea pa je bil imenovan za začasnega vodjo Irske, pri čemer Irska Otroške nogometne majice nogometna zveza upa, da bo do septembra našla zamenjavo za Stephena Kennyja.

Na naslednjih tekmah se bo Irska pomerila s Portugalsko, Madžarska pa z Izraelom.

Statistični podatki o tekmah

Republika Irska: 44-odstotna posest, 4 streli, 5 obramb, 1 kot, 13 prekrškov, 3 rumeni kartoni, 4 streli v polno, 12 obramb, 8 prekinitev

Madžarska: 56 % posesti, 12 strelov, 0 obramb, 7 kotov, 13 prekrškov, 2 rumena kartona, 6 strelov v polje, 5 čiščenj, 12 prestreljanj